Rüyada Yatak Görmek

Rüyada  güzel  bir  yatak  görmek,  güzel  ve  hasna  bir  kadına  işarettir. Rüyada   yatağının  yumuşak  ve  geniş  olduğunu  görmek,  zevcesinin  ahlâkının genişliğine ve efendisine itaat etmesine delâlet eder.

Cafer-i Sâdık (r.a) demiştir ki: Rüyada yatak görmek, dört şekilde tabir olunur:

a) Zevce,
b) Hizmetçi, c) Velayet,
d) Bolluk ve bereket.

Bir kimsenin  rüyada  yün,  kıl  veya  pamuktan  yapılmış  yatak  görmesi,  zevcenin zenginliğine; yeşil ve bayaz yatak görmesi, zevcenin dindar, ibadet ehli, itaatkâr ve namusunu koruyan bir hanım olmasına delâlet eder.

Bekâr  bir  kimsenin  rüyada  bir  yatak  satın  aldığını  görmesi,  güzel  bir  kadınla evlenmesine işarettir.

O işi yapmaya ehil bir adamın rüyada yatağını devlet reisinin kapısına serilmiş bir halde görmesi, bir vilayete vali olmaya delâlet eder.

Rüyada kendi  yatağı  üzerinde  bir  köpek  veya  hınzır  görmek,  fasık  bir  adamın hidayetine delâlet eder.

Danyal (a.s) demiştir ki: Rüyada eski bir yatağın yeni olduğunu görmek, zevcenin kötü ve bozuk  ahlâkının iyi ahlâka dönüşeceğine delâlet eder. Bunun aksine, yeni yatağın  eski  yatak  haline  geldiğini  görmek  de,  zevcenin  ahlâkının  bozulmasına işarettir.

Rüyada yatağının havada ve boşlukta durduğunu görmek, rüya sahibinin hanımının vefatına alâmettir.

Rüyada yeni yatak görmek, güzel, hal ve vakti yerinde zevceye eski ve yırtık yatak da, dini ve vefası olmayan bir kadına delâlet eder.

Bir kimsenin rüyada tanımadığı bir yerde tanımadığı bir yatak görmesi, o yatağın büyüklüğü nisbetinde kendisine isabet edecek bir arsaya işarettir.
Rüyada  kendi  yatağını  terk  ettiğini  ve  başka  bir  yatak  satın  aldığını  görmek, nikâhında olan zevcesini bırakıp bir başka kadınla evlenmeye delâlet eder.

Kişinin rüyada yatağında gördüğü iyilik, kötülük, fazlalık ve noksanlık rüya sahibinin hanımına aittir.  Yatak iyi ve düzgün ise, zevcenin iyiliğine, yırtık, kötü ve çürük ise hanımın ahlakının bozukluğuna işarettir.

VN:F [1.9.15_1155]
Rating: 9.0/10 (1 vote cast)
VN:F [1.9.15_1155]
Rating: 0 (from 0 votes)
Rüyada Yatak Görmek, 9.0 out of 10 based on 1 rating

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>